Domů / Aplikace / Matematické výpočty na Androidu

Matematické výpočty na Androidu

Tento článek je určený především pro středoškoláky, kteří mají problémy s výpočtem rovnic a matematikou. Dnes existuje už několik desítek aplikací, které za vás vypočtou i složitější rovnice. Nejznámější z nich, kterou se budeme zabývat v tomto článku je aplikace PhotoMath. Obrovskou výhodou této aplikace je její jednoduchost. Stačí příklad vyfotit a ona vám ho vypočte. Další výhodou je, že neukazuje pouze strohý výsledek, který by vám moc nepomohl, ale kompletní postup výpočtu krok za krokem. Díky tomu si můžete ověřit správnost vašeho výsledku a případně zjistit v jakém kroku jste udělali chybu.

Android aplikace Photomath

V základní verzi je zdarma, ale můžete si zakoupit Photomath+ s kompletními pokyny krok za krokem, barevnými vysvětlivkami a dalšími vylepšeními. V základní verzi aplikace můžete používat foto kalkulačku nebo klasickou kalkulačku. Foto kalkulačka funguje velice snadno. Vyfotíte váš příklad (nejlépe vytisknuté zadání, protože ruční verzi nemusí vždy aplikace správně přečíst) a následně vám PhotoMath ukáže výsledek a postup.

Podmínkou pro použití foto kalkulačky je dostatečně kvalitní fotoaparát na vašem telefonu/tabletu s automatickým zaostřováním.

Odkaz ke stažení aplikace PhotoMath zdarma z Google Play: ZDE.

Přečtěte si také

rar soubory

Jak otevřít soubory .rar a .zip na android telelefonu

V dnešním článku vám představíme velmi praktickou aplikaci RAR, jejíž název mnohým napoví, jaká je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.